Warsztaty z rewitalizacji - Aktualności - Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego

Aktualności

18.06.2015

Warsztaty z rewitalizacji

 

W dniu 15 czerwca br. odbyło się pierwsze z dwóch warsztatów dot. rewitalizacji organizowanych przez Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego, skierowany do przedstawicieli jednostek stowarzyszonych w Związku.

 

Zakres merytoryczny poświęcony był omówieniu różnych aspektów i obszarów rewitalizacji w tym: społecznej, przestrzennej i gospodarczej, rewitalizacji w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 oraz zintegrowanego podejścia do rewitalizacji czyli łączenia działań tzw. miękkich i twardych w projektach.

 

Spotkanie było prowadzone przez pana Waldemara Jana - prezesa zarządu Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych, który od 2008r. zajmuje się rewitalizacją Nikiszowca, prowadzi m.in. Centrum Aktywności Lokalnej i Centrum Zimbardo. Współpracuje edukacyjnie i doradczo z różnymi instytucjami z obszaru rewitalizacji i organizowania społeczności lokalnych.

 

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Wydziału Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Biuro Związku planuje w najbliższym czasie organizację kolejnego spotkania z zakresu rewitalizacji. Tym razem poświęconego zasadom opracowywania Lokalnych Programów Rewitalizacyjnych.

 

uczestnicy spotkania

 

uczestnicy spotkania

 

Powrót do listy aktualności

Panel boczny

Związek Subregionu Centralnego na YouTube