"Pierwszy biznes-wsparcie w starcie": rząd chce pomóc młodym przedsiębiorcom - Aktualności - Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego

Aktualności

17.11.2014

"Pierwszy biznes-wsparcie w starcie": rząd chce pomóc młodym przedsiębiorcom

 

Absolwenci szkół i uczelni, a także studenci ostatniego roku i bezrobotni, mogą od dziś starać się o 75 tysięcy złotych nisko oprocentowanej pożyczki na rozkręcenie biznesu. Rusza drugi etap rządowego programu "Pierwszy biznes-wsparcie w starcie".

 

Tym razem program obejmie cały kraj - podkreśla minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz. Dodaje, że po pilotażu przeprowadzonym w trzech województwach - świętokrzyskim, mazowieckim i małopolskim przyszła pora także na inne województwa i rozszerzenie programu nie tylko na absolwentów i studentów ostatniego roku ale też bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie pracy bez względu na wiek.

 

Program, którego celem jest promowanie zatrudnienia i przeciwdziałanie bezrobociu, realizowany jest wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Jak wyjaśnia dyrektor Marek Szczepański z BGK oprocentowanie pożyczki wynosi 0,56 procent w skali roku, okres spłaty to 7 lat. Możliwa jest również roczna karencja w spłacie kapitału. Marek Szczepański wyjaśnił, że już w trakcie pierwszego, pilotażowego programu udało się młodym ludziom założyć 100 firm. Wielu z nich, dzięki wsparciu odeszło od pomysłu wyjazdu z kraju w poszukiwaniu pracy.
Program umożliwia też uzyskanie pożyczki do 22 tysięcy złotych na utworzenie miejsca pracy dla osoby bezrobotnej.

 

Aby skorzystać z programu, trzeba skontaktować się z pośrednikiem finansowym obsługującym program w danym województwie.


(źródło: biztok)

Powrót do listy aktualności

Panel boczny

Związek Subregionu Centralnego na YouTube