Modelowa rewitalizacja Miast - wyniki konkursu - Aktualności - Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego

Aktualności

22.03.2016

Modelowa rewitalizacja Miast - wyniki konkursu

Wśród dwudziestu miast, które Ministerstwo Rozwoju wybrało do przyznania dotacji w ramach konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast znalazły się dwa z Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego.

 

Dąbrowa Górnicza i Chorzów otrzymają pieniądze na projekty rewitalizacyjne. Najwięcej, bo prawie 4 mln złotych dostanie Dąbrowa Górnicza na realizację projektu pt. "Fabryka pełna życia – rewitalizacja śródmieścia Dąbrowy Górniczej". Dotyczyć on będzie przebudowy terenów po dawnej Dąbrowskiej Fabryce Obrabiarek Ponar-Defum, które leżą w samym centrum miasta pomiędzy Pałacem Kultury Zagłębia a ul. Kościuszki, terenami kolejowymi i ul. Konopnickiej. Teren do tej pory był niedostępny dla mieszkańców.

 

Z kolei Chorzów otrzyma ponad 800 tys. złotych na realizację projektu „CUMA” – Projekt Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży w Chorzowie wspierającego ożywienie gospodarcze i społeczne zrewitalizowanego Rynku i jego otoczenia".

 

Konkurs "Modelowa Rewitalizacja Miast" ma na celu wsparcie samorządów w procesie przygotowania programów oraz modelowych rozwiązań w zakresie rewitalizacji, z których będą mogły korzystać także inne samorządy. Wnioskodawcami w II etapie konkursu były samorządy wybrane na podstawie oceny tzw. fiszek projektowych, czyli wstępnych założeń zgłaszanych przedsięwzięć, ich opisów i zakładanych efektów, złożonych w I etapie konkursu.

 

Oceniane propozycje dotyczyły przede wszystkim kształtowania przestrzeni miejskiej, mieszkalnictwa, partycypacji społecznej, ochrony i wykorzystania potencjału dziedzictwa kulturowego oraz ożywienia gospodarczego.

 

Źródło: www.mr.gov.pl

Powrót do listy aktualności

Panel boczny

Związek Subregionu Centralnego na YouTube